Kdo jsem Pro jednotlivce Pro podniky Krizová pomoc Semináře a kurzy Ceník služeb Kontakty
Diagnostika konkrétních
problémů člověka ...více zde »
Prevence zdraví ...více zde » Hyperaktivita,poruchy chování,
výchovné obtíže ...více zde »
Řešení psychosomatických
symptomů ...více zde »
Neplodnost ...více zde » Spolupráce s lékaři ...více zde »

Neplodnost

Neplodnost se zdá být rostoucím problémem. Téměř všude na světě je příbuzenství hluboce zakořeněná kulturní hodnota. Rovněž v západním světě je ideál rodiny (s dětmi) jako základního kamene společnosti natolik silný, že existuje silný morální tlak pro jeho naplnění a smůla neplodnosti se často považuje za osobní vadu.

Pro mnoho párů rezignace na bezdětnost nepřipadá v úvahu. To, jestli mají děti, je otázka významu bytí, v materiálním i duchovním smyslu. Lidé jsou pod vnitřním tlakem vlastního pudu, kultury a okolí, a zdá se jim přirozené využít všech prostředků. Jejich škála je široká, od rituálů až po vyhledávání lékařské pomoci.

Při klasické léčbě neplodnosti se zapomíná na celkový psychický a fyzický stav budoucí maminky a někdy též i otce. V naší poradně klientky prošly bylinnou léčbou, homeopatií, cvičením, masážemi atd. Léčba trvá různě dlouho, průměrně cca 6 měsíců.

A tato malá princezna přináší radost svým šťastným rodičům, kterým jsme pomohli s problémem neplodnosti, a my jim gratulujeme.

Zpět na úvod Kontakt