Léky první pomoci

Následující léky patří do Vaší stabilní rodinné lékárničky a pomáhají při většině běžných onemocnění a drobnějších nehod.

Aconitum Napellus 30C
Užívá se v začátcích rýmy, chřipky i jiných onemocnění. Jestliže se vezme během prvních dvanácti hodin, může zabránit rozvinutí choroby. Lze je použít i při šokových a traumatických stavech, při poranění a pocitech strachu, které mohou nastat po nehodách a po vystavení extrémnímu chladu nebo vedru.

Arnica Montana 3C
Je to přední homeopatický lék na rychlou pomoc při šoku, poranění nebo zhmožděninách. Pomáhá tišit bolest.Hodí se v případě, že je pacient klidný a po úrazu hlásí, že se cítí dobře. Lék je vhodný též při neklidu a nespavosti při fyzickém vačerpání a po náročném sportovním výkonu.

Arsenicum Album 30C
Užívá se při otravě jídlem, k zastavení zvracení, průjmu, při horečce, chřipce a nachlazení, astmatu a nespavosti. Tento lék je vhodné užívat v době, kdy se potíže zhoršují, tj. v noci mezi půlnocí a druhou hodinou. Pomáhá při neklidu a je vhodný při astmatických záchvatech, k nimž dochází právě v těchto hodinách.

Belladonna 30C
Je vhodná na zmírnění bolesti hlavy, ke snížení teploty doprovázené deliriem, pomáhá proti chřipce, zánětům a vřídkům. Indikací je červená, suchá a napjatá kůže pacienta, který přesto nemá žízeň. Snižuje vysokou horečku ( někdy však může nejdřív nastat její přechodné zhoršení) zvláště u dětí a pomáhá při mnoha kožních i vnitřních potížích spojených se zánětem.
Apis mellifica předtavuje první pomoc při hmyzím bodnutí či při vyrážce. Ulevuje též po bolestivém vosím bodnutí, proto je dobře mít ji v lékárničce.

Bryonia Alba 30C
Tento lék užívejte zejména při bolestech hlavy, při kašli a rýmě, a to obzvláště má-li nemocný žízeň. Také v případě, že se obtíže zhoršují při pohybu a pacient touží jen po tom, aby jej všichni nechali v klidu a o samotě. Pomáhá také při zánětu mléčné žlázy.

Carbo Vegetábilie 30C
Uvolňuje při nadýmání a při bolestech žaludku a břicha. Užívá se též proti mdlobám a bezvědomí tak, že se pacientovi prostě vloží do úst hned za rty ( je však nutno dát pozor, aby se nezadusili).

Ignatia 30C
Poskytuje pomoc při zármutku, je-li pacient emocionálně rozrušen, šokován např. zprávou o úmrtí blízké osoby, trpí strachem ze ztráty nebo velkým zklamáním. Působí dobře i při bolení v krku a bolestech zad.

Nux Vomica 30C
Pomáhá při kocovině, posiluje játra a povzbuzuje jejich činnost, aby nedošlo k zácpě. Lék je vhodný po velice těžkém jídle, po nemírném požití alkoholu a po nadměrném kouření. Doporučuje se lidem, kteří vedou sedavý život a nepohybují se tak, aby udržovali játra aktivní.

Rhus toxicodendron 30C
Používá se při revmatických bolestech, při bolesti kloubů, zápalu plic, nachlazení a horečce. Pomáhá proti vyrážkám a jiným kožním podrážděním. Doporučuje se lidem, kteří si stěžují na ztuhlé klouby a na bolesti zad.